DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE U PŠ DUBRAVA

Učenici PŠ Dubrava sa svojim učiteljicama obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Poučnom prezentacijom prilagođenom njihovom uzrastu, upoznali su se s Domovinskim ratom i nesretnim događajima koji su se zbili 18. studenoga 1991. Paljenjem svijeća, molitvom te čitanjem prigodnih pjesama i priča, odali smo počast svim žrtvama Domovinskog rata. Svoja saznanja o Vukovaru učenici 2. razreda pretočili su u stihove, dok su učenici 1. i 4. razreda na satu likovnog crtali simbole Vukovara, vodotoranj i Vučedolsku golubicu. Učenicu su dostojanstveno i s velikim zanimanjem sudjelovali u svim aktivnostima i tako pokazali da žrtva svih onih koji su život dali za Domovinu, nikada neće biti zaboravljena.

„Kad čovjek bolje razmisli, djeca su jedino dobro koje je čovječanstvu ostalo. Sve drugo uništeno je u nastojanju da sitni ljudski stvor bude veći od misli, od riječi, od Boga...“

(Siniša Glavašević, Priča za roditelje)

Ana Beović

objavio: Administrator   datum: 20. 11. 2023.