Listopad u PŠ Gata

Kao i svake godine, u listopadu imamo puno događaja koje obilježavamo i u Područnoj školi Gata.

1.listopada  učenici 4.razreda su s učiteljicom Martinom Srdanović sudjelovali na misi i komemoraciji u čast svim žrtvama koji su 1.listopada 1942. godine izgubili život te u čiju spomen naša škola i nosi ime.

4. listopada ugostili smo Gradsko kazalište lutaka Rijeka u sklopu projekta „Ruksak pun kulture“.  Glumce iz Rijeke na početku su pozdravili učenici izvedbom djela „Poljička poema“ kojom su se u ožujku plasirali na Županijsko natjecanje LiDraNo. Nakon izvedbe predstave, predstavili su nam se sami glumci umjetničko-edukativnim programom „Lutkofor“, koji povezuje lutkarsku predstavu kao umjetnički lutkarski program te edukativno-interaktivni dio koji podrazumijeva kazališno-lutkarsku radionicu s učenicima. Kao što je u člancima ranije pisano na stranici škole, djeca su bila oduševljena i puno toga su naučila.

19.listopada obilježili smo Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Ovaj svečani dan, dodatno su nam uljepšali mali prijatelji iz Dječjeg vrtića Smilje sa svojom tetom Nenom i izveli recitaciju „Kruh“. Sve nazočne kao i hranu koju su djeca marljivo pripremila sa svojim roditeljima blagoslovio je don Luka Stipinović.  Duhovni plodovi ovakvog susreta osjećali su se i u zajedničkom,  radosnom i nestrpljivom blagovanju.

Ovim putem želimo zahvaliti i roditeljima, bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli na ovako svečan način upriličiti ovu svečanost u našoj školi.

24. listopada zajedno sa PŠ Dubrava, posjetili smo Centar za posjetitelje „Skrivena Dalmacija“ u Dugopolju. Radi se o multimedijalnom i edukativnom centru koji na moderan način interpretira prirodnu baštinu Splitsko-dalmatinske županije s naglaskom na planinu Mosor. Ovaj prostor svojim posjetiteljima nudi multimedijalno i senzorsko iskustvo kroz animiranu interpretaciju i stručno vođenje edukatora.

U sklopu centra, organiziraju se zabavno - poučne edukacije
i radionice za djecu i mlade, a naši učenici su odabrali radionicu Ptice Mosora. Učenici su uz vodstvo edukatora izradili hranilice za ptice koje sada čekaju svoje ptičice ispred njihovih škola.

Martina Srdanović

objavio: Administrator   datum: 2. 11. 2023.