Humanitarna akcija "Srce za Ugandu" PŠ Kostanje

PŠ Kostanje pridružila se humanitarnoj akciji za djecu u Ugandi ove korizme. Svi učenici sa svojim roditeljima i djelatnici naše škole zajedno su prikupljali odjeću i hranu za misije u Ugandi, u regiji Karamoja. Sveukupno stanovništvo Karamoje procjenjuje se na oko 1,2 milijuna ljudi. To je područje koje je izrazito sušno, površinom veliko otprilike kao pola Hrvatske. Samo 15 posto djece ide u školu, a samo 45 posto dobiva jedan obrok dnevno.  Upravo na tom području, misionar don Jakoslav Banić započinje izgradnju misije Gospe Fatimske, koja uključuje pastoralno-edukacijski centar za djecu i mlade, crkvu, utočište za najsiromašnije, osnovnu školu, dječji vrtić i poljoprivredno dobro. Otvaranje ove nove misije u Ugandi lokalnom će stanovništvu biti  sigurnost za bolje sutra.

Ponosni smo što naša PŠ Kostanje često provodi humanitarne akcije koje nas uče zajedništvu, darivanju, pomaganju, usrećivanju i ljubavi prema drugima, pogotovo prema onima koji nemaju.

Divne su misli don Jakoslava Banića, misionara iz Ugande:  Ovo su naša braća i sestre kojima sam poslan. Jako su potrebni naše pomoći jer život u mnogim dijelovima svijeta iznimno je težak. Kad sam ulazio u jedno selo i kad su nas žene ugledale, počeli su plesati od radosti i bacati se na koljena ispred nas od zahvalnosti što smo došli.

Isus nam je jasno pokazao što trebamo činiti. Kod Posljednje večere, Isus je svojim učenicima oprao noge i to je lekcija koju nikada ne smijemo zaboraviti: „Primjer sam vam dao da i vi činite kao što ja vama učinih.“

Jesmo li spremni slijediti Isusov primjer?

Luce Šarolić, 8.r.

objavio: Administrator   datum: 25. 3. 2024.