13. Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“

U organizaciji križevačke Osnovne škole Ljudevita Modeca i Udruge za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“ od 15. listopada do 15. prosinca 2023. godine bio je otvoren natječaj za 13. Susret hrvatskoga dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“. Riječ je o jedinom natječaju na nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj za djecu osnovnih škola koji ima nakanu potaknuti stvaranje suvremenih dječjih duhovnih književnih (poezija, proza, igrokazi) i likovnih radova protkanih kršćanskim vrednotama.

Škole su mogle prijaviti najviše tri likovna rada, a u ovom natječaju sudjelovala je i naša područna škola Kostanje, u kategoriji likovnih radova. Tema radova ovoga trinaestoga natječaja bila je hrabrost.

Na ovogodišnji natječaj pristiglo je 135 likovnih radova iz ukupno 72 škole s područja cijele Republike Hrvatske. Članovi stručnoga ocjenjivačkoga povjerenstva (za likovni natječaj u sastavu: Sonja Tomić, Tomislav Buntak i Vojmil Žic) odabrali su širi izbor radova koji će ući u zbornik te uži izbor radova koji će biti nagrađeni (samo šest likovnih radova).

Među širim izborom od 40 likovnih radova za objavu u zborniku, odabran je i rad učenika 1. razreda PŠ Kostanje, Marka Gojsalića (Naslov rada: Vukovarski vodotoranj), učiteljica Mirela Miličević.

Učenici i mentori čiji su radovi ušli u zbornik dobit će tiskanu zahvalnicu i primjerak zbornika.

U sklopu završne svečanosti Susreta koja će se održati u Križevcima u subotu 27. travnja 2024. bit će otvorena izložba likovnih radova, predstavljen zbornik te održana javna izvedba nagrađenih radova.

Od srca čestitamo našem Marku i njegovoj mentorici, učiteljici Mireli.

Zrinka Pavković

objavio: Administrator   datum: 15. 3. 2024.